Officiell rallylydnad - Dubbla starter - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare D)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare D)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Linda Heintie Trix Uppsala Brukshundklubb 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
2. Anette Björkman-Bergström Skärgårdslamms Okey Nynäshamns BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
3. Veronica Lindgren Kiro Nynäshamns BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Anette Paananen Forsfararens Korak Surahammars BK 98p Kvalificerande Pudel mellan Eye
5. Ingela Norin Hexen House Dezireh Gävle Brukshundklubb 97p Kvalificerande Tervueren Eye
6. Ulla Bagger Wennman Ronja Hölö-Mörkö BK 96p Kvalificerande Irländsk röd setter Eye
7. Anna Westerberg Jejmic´s Ulleternell Svenska kelpieklubben 94p Kvalificerande Australian kelpie Eye
7. Anna Julin Vällhaga Gårds Catwoman Väsby BK 94p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
7. Anna Eriksen Sugarwind´s Comanche Princess Bro-Håbo BK 94p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Catharina Krumlinde Mivinna´s Beidomon Eskilstuna BK 93p Kvalificerande Australian shepherd Eye
11. Lena Ekblom Skogsbackens Misty Midnight Väsby BK 91p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
11. Ingela Norin Hexen House Dhracc Gävle Brukshundklubb 91p Kvalificerande Tervueren Eye
13. Linda Eriksson Lundens Bellagotto Angels Katla Eskilstuna hunddressyrklubb 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Ann Christin Kyhlström Totte Eskilstuna hunddressyrklubb 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Birgitta Åhman Shellrick´s Piece Of Art Uppsala Brukshundklubb 89p Shetland sheepdog Eye
16. Anna-Lena Jonsson Amazing Work Zärla Sandvikens BK 88p Border collie Eye
16. Lena Romander Uibhlaoire Hero Strängnäs BK 88p Golden retriever Eye
16. Linnéa Sandberg Farmarens Take Me To The Circus Gävle Hundungdom 88p Bearded collie Eye
19. Elina Bertne GÁtchis ÁtjÁjuoksa Adja Värmdö BK 85p Lapsk vallhund Eye
20. Erkki Thorsén Gyllene Horden´s Imanda Mälarö BK 84p Golden retriever Eye
21. Göran Hagberg Nellyson´s Yep-Yep Vallentuna BK 83p Australisk terrier Eye
21. Isa Nolkrantz O´lydia Zhoklad Värmdö BK 83p Briard Eye
23. Anna Westerberg Jejmic´s Xrysantemum Svenska kelpieklubben 79p Australian kelpie Eye
23. Jenny Ohlsson Pm Quality´s Star Of Jericho Nynäshamns BK 79p Shetland sheepdog Eye
25. Barbro Risberg Beamix Wildstar Gävle Brukshundklubb 77p Irish softcoated wheaten terrier Eye
25. Magnhild Löfstedt Mountjoy Scurry Simon Olandstraktens BK 77p Engelsk springer spaniel Eye
27. Birgitta Åhman Shellrick´s Pearl Diver Uppsala Brukshundklubb 74p Shetland sheepdog Eye
27. Linda Kvalöy Johansson Lovlipon Rekord Gagnef-Floda BK 74p Polski owczarek nizinny Eye
29. Meta Lönnberg Metazz Lilla Dillvippa SBKs Stockholmsavd. 65p Norwichterrier Eye
30. Barbro Lantz Fire ´n Ice Autumn Colours Apollogruppen 62p Engelsk springer spaniel Eye
31. Anette Paananen Forsfararens Blixt Gordon Surahammars BK 55p Pudel mellan Eye
  Åsa Lundbergh Camms Deia Nacka BK Disk. Pumi Eye
  Satu Saarisilta Teasel´s Tudor Hudiksvalls BHK Disk. Pumi Eye
  Sussi Broman Forsfararens Rota Haninge BK Avbruten Pudel mellan Eye
  Carola Juhlander Bay Of Fundys Felix Väsby BK Avbruten Lagotto romagnolo Eye