Officiell rallylydnad Karlstad samt ARC-Kval - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Marie-Louice Eriksson Three B´s Lady Diana Grums BHK 100p Max Golden retriever Eye
1. Lotta Ollander Dewhopps Gloria Örebro BK 100p Max Australian shepherd Eye
3. Pia Westergren Löf Najanaja´s Bright Storm Mariestads BHK 99p Kvalificerande Bouvier des flandres Eye
3. Anna Renberg Trollschnauzern Xclusive Munkfors BK 99p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
3. Lena Pettersson Borgarmarken´s Mustang Cobra Karlstad BK 99p Kvalificerande Pumi Eye
6. Gunilla Falkenby Bruna-Rosen Vom Holtener Venn Lilla Edets BHK 98p Kvalificerande Kromfohrländer Eye
6. Emma Joelsson Szöllösi Izidor Karlstad BK 98p Kvalificerande Fransk bulldogg Eye
6. Lotta Ollander Blue Alert´s Krakel Spektakel Örebro BK 98p Kvalificerande Australian shepherd Eye
9. Maarit Huotari Hit An´ Run Whiskey In The Jar Örebro Läns Kennelklubb 97p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
9. Frida Peistorpet Cooljade Like Åmåls BHK 97p Kvalificerande Chihuahua, korthårig Eye
11. AnnMarie Skansen Cool Moon Avendesora Poland Svenska spaniel- och retrieverklubben 95p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Karolina Arrhenius Freckles Little Drummer Boy Hallsbergs BK 93p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
13. Nellie Svanström Pilens Eris Hagfors BHK 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
14. Katinka Klockljung Lärkahalls Maigold Morningstar Karlstad BK 91p Kvalificerande Norwichterrier Eye
15. Lena Olsen Fire ´n Ice Autumn Breeze Töreboda Brukshundklubb 90p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
16. Helene Hjärtquist Ester Kils BHK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Agneta Christensen Starflats Akrux Mariestads BHK 88p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
18. Sylvia Jonefelt Classic Dream´s Snow White Färgelanda BHK 86p Kvalificerande Weimaraner korthårig Eye
19. Lena Pettersson Kasevan Ainoa Laatuaan Karlstad BK 84p Kvalificerande Pumi Eye
20. Helena Wassén Utblickens Underbara Andromeda Rhodesian ridgebackklubben 81p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
21. Lena Holm Freckles Bella Notte Hagfors BHK 80p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
21. Maria Varg Knattings Eternal Love Karlstad BK 80p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
23. Johanna Haarala Risan Gårdens Utta Hagfors BHK 79p Kvalificerande Eurasier Eye
24. Elina Olsson Daloro Gårdens Darth Sai Arvika BHK 75p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
24. Malin Cylven Gödalens Impala Värmlands Kennelklubb 75p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
26. Gunilla Sandberg Tassis Nancy Sinatra Karlskoga AgilitySports Kennelklubb 72p Pudel toy Eye
27. Charlotte Hultner Freckles Miramis Svenska spaniel- och retrieverklubben 59p Welsh springer spaniel Eye
28. Trudy Colijn Erövrarens Coal Miner´s Daughter Sunne BK 49p Vit herdehund Eye
  Cathrin Mattsson Charmdroppens Alyssum Lover Arvika BHK Disk. Cavalier king charles spaniel
  Carina Arvidsson Freckles Royal Choice Hallsbergs BK Disk. Welsh springer spaniel