Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Eva Rupp Thuresson Maja Bro-Håbo BK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
1. Maria Ungvári Akinnaz HajrÁ Fagersta KK 100p Max Pumi Eye
3. Rolf Hägne Hnoss Xlnt Desire Väsby BK 99p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
3. Margareta Rosén Sansanova´s Highdownensis Nora BHK 99p Kvalificerande Pudel stor Eye
3. Ann Christin Kyhlström Totte Strängnäs BK 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Rolf Hägne Flashtins Nothing Else Matters Väsby BK 98p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
7. Virpi Matsson-Frost Fastlove´s Flash Ludvika BK 97p Kvalificerande Australisk terrier Eye
7. Sandra Eriksson Nordic Paws Wolverine It Xtreme Vällingby BK 97p Kvalificerande Border collie Eye
9. Linda Heintie Trix Uppsala Brukshundklubb 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Susanna Emanuelsson Myramarken´s Iced Frappuccino Södertälje BK 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
11. Eva Ungvári Nyirsegfia Jonatan Fagersta KK 91p Kvalificerande Pumi Eye
12. Rebecca Wilson Cefeus Hurricane Floyd Ii SBKs Stockholmsavd. 90p Kvalificerande Australian kelpie Eye
12. Eva Pontoppidan Emenems Leon Västerås Kennelklubb 90p Kvalificerande Border collie Eye
14. Helene Apelqvist Sheepeye´s Milky Black Isola Flens BHK 89p Australian shepherd Eye
15. Beatrice Granlund Tassannas Lynx Kungsörs BHK 86p Border collie Eye
15. Åsa Siverman Engie Luzanske Hvozdy Borlänge Brukshundklubb 86p Chodský Pes Eye
17. Elin Skyllbäck Surfing´s Sunny Supporter Falu BK 85p Shetland sheepdog Eye
18. Carita Tallstrand Barvatorp´s Lixa Södertälje BK 84p Tysk schäferhund Eye
18. Karin G Lindholm Zetastar Unique Yra Nedansiljans BK 84p Engelsk springer spaniel Eye
20. Sandra Eriksson Noble Nadirs Tarzan Vällingby BK 83p Phalène Eye
21. Marie Andersson Lillstugans Akila Nora BHK 82p Dansk-svensk gårdshund Eye
21. Susanne Bolin Greylines Kenza Hedemora-Säter BHK 82p Malinois Eye
23. Britta Hammarström Oxbergets Skrållan Mälarö BK 80p Västgötaspets Eye
24. eva flodberg Frideborgs Beautiful Heaven Västerås Kennelklubb 79p Shetland sheepdog Eye
25. Chatrine Strandli Hjälm´s Baara Örebro hundsällskap BK 78p Dobermann Eye
26. Hans Löhman Joddricks Rock Your Soul Ashma Västerås BK 77p Staffordshire bullterrier Eye
27. Sanna Ihrefjord Tearaway´s Can You Feel The Love Fagersta KK 74p Australian shepherd Eye
27. Anna-Mia Jonsson Chaska Flens BHK 74p Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Monica Wallgren Chipsmakers Idas Sommarvisa Strängnäs BK 72p Västgötaspets Eye
30. Lena Romander Doubleuse Fuller´s Golden Pride Strängnäs BK 70p Golden retriever Eye
31. Maria Ungvári Pusztasarja LÁnka Fagersta KK 69p Pumi Eye
32. Kristina Haponen Frostice Magic Rose Väsby BK 68p Shetland sheepdog Eye
33. Marie Larsson Björshults Frid Och Fröjd Eskilstuna BK 62p Borderterrier Eye
33. Elenore Wrangö Elkis Hermione Granger Mälarö BK 62p Irish softcoated wheaten terrier Eye
35. Eva Ungvári Akinnaz Yrrol Fagersta KK 57p Pumi Eye
36. Lena Larsson Wheaten Island´s Tricky Armstrong Södertälje LKK 52p Irish softcoated wheaten terrier Eye
  Gunilla Byberg Agdalavallarnas Ripp Uppsala Brukshundklubb Disk. Border collie
  Gunilla Byberg Yuni Uppsala Brukshundklubb Disk. Ej stambokförd hos SKK
  Anette Paananen Forsfararens Blixt Gordon Surahammars BK Disk. Pudel mellan