Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Monika Westberg Floprym Voice Of Silence Kungsbacka Brukshundklubb 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
2. Pia Liedholm Nightrunner´s M M Delight Umeå BHK 95p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
3. Ulrica Bodén Kogaråsen´s Urax Bollebygds BK 94p Kvalificerande Tervueren Eye
3. Linn Nesse Brigadens Billion Dollar Baby Tomtens BHK 94p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
3. Anita Pettersson Cefeus Rakel Of Gimli Lidköpings BK 94p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
6. Linda Ryman Hirkaho´s Dragon Lady Lidköpings BK 92p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
7. Jennifer Leandersson Fervens Fera Reckless-Rakel American Staffordshire Terrierklubben 91p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
7. Therese Svensson Kopparås Elna Lerums BHK 91p Kvalificerande Västgötaspets Eye
9. Marianne Larsson Svedala Polly Påtår Mariestads BHK 88p Kvalificerande Västgötaspets Eye
10. Sven-Olof Sundberg Ippika´s Theo Lerums BHK 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
11. Pia Byberg My Trusted Friend Mr. Tazz Vara-Grästorp BHK 86p Kvalificerande Border collie Eye
12. Hanna Andersson Escalate Ze Zevlova Dvora Tidaholms BK 85p Kvalificerande Chodský Pes Eye
12. Martina Ehnar Rippåsens Läkerol Varbergs BK 85p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
14. Linda Andersson Urkel Skara BK 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Maria Aldenbrand Bärgarn Borås BK 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Jennie Jacobson Coxica´s Star Of Heaven Tomtens BHK 79p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
16. Malin Olsson Tassegårdens Elliot Specialklubben för cavalier king Charles spaniel 79p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
18. Ninni Sirén Doubleuse Princess Leia Skövde BK 78p Kvalificerande Golden retriever Eye
18. Beatrice Wetterberg Ast Point Klub Patagonia Uddevalla BHK 78p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
20. Sara Willén Skogsliljans Fon Sigrid Herrljunga BHK 77p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
20. Caroline Ringholm Caratoot´s Coconut Creme Lidköpings BK 77p Kvalificerande Papillon Eye
22. Maria Björklund Whistlewood´s Give The Girl A Kiss Falbygdens BHK 74p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
23. Ilona Lundvall Lexie Vara-Grästorp BHK 73p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Anna Westbeck Lantstället´s Gissa Svenska kelpieklubben 68p Border collie Eye
25. Marie Fredriksson Limebrook´s Midwinter Candy Bar Norra Älvsborgs lokala kennelklubb 66p Lancashire heeler Eye
25. Jennifer Leandersson Fervens Fera Raven´s Wing American Staffordshire Terrierklubben 66p American staffordshire terrier Eye
25. Jenny Carlgren Red Royalty´s Dita Von Teese Billinge BK 66p Welsh corgi pembroke Eye
28. Janina Olsen Gaia Töreboda Brukshundklubb 62p Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Edit Wilson Lavettens Memphice Gnosjö Brukshundklubb 56p Schipperke Eye
30. Monica Adamsson Legun´s Thing Called Love Vara-Grästorp BHK 44p Keeshond Eye
31. Eva Brännegård Bermarks Rossini In Blue Vara-Grästorp BHK 26p Collie, långhårig Eye
  Inger Floberg Dream Max Taking Chanses Golden retrieverklubben Disk. Golden retriever
  Siv Hellqvist New Grenwill´s Penny Lane Vara-Grästorp BHK Disk. Labrador retriever
  Lennart Thorstensson Blacksmith Hill Imagination Svenska Kromfohrländerklubben Avbruten Kromfohrländer Eye