Officiell rallylydnad dubbla starter N&A - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Anki Lundell Emenems Skye Hölö-Mörkö BK 100p Max Border collie Eye
1. Marika Søgaard Hansen Vildhallonens Lejongap Botkyrka BK 100p Max Australian shepherd Eye
3. Carina Forsberg Caradees Cava Blanc De Noirs Österåkers BK 99p Kvalificerande Australian shepherd Eye
4. Leone Nyman Drefvikens Zally Mayes Svenska pudelklubben 98p Kvalificerande Pudel mellan Eye
4. Lidia Eiberg Whisky Österåkers BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Emma Puustinen Vajert Cazziopeia Cracker Botkyrka BK 97p Kvalificerande Laekenois Eye
6. Amanda Bjelkelöv Zethras All In Alumi Solna-Sundbybergs BK 97p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Sara Andersson Spirit Rock´s Dance Of Dragons Botkyrka BK 95p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
9. Susanne Johansson Frenja Hold That Look Tyresö BK 94p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Sanna Nöjd Csillagosz Be Chill Haninge BK 90p Kvalificerande Pumi Eye
10. Iris Fornstedt Hauro Skarpnäck Hundungdom 90p Kvalificerande Pudel mellan Eye
12. Agneta Kaveryd Magic K-Nine Nizze Razz Södertälje LKK 88p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
12. Ingela Sundqvist Consenzas The Day Before You Came Svenska rottweilerklubben 88p Kvalificerande Rottweiler Eye
14. Nathalie Lorenz Andeless Selenit Svenska schnauzer-pinscherklubben 87p Kvalificerande Dvärgpinscher Eye
15. Siv Gåling Idunvallens Blackberry Winter Nynäshamns BK 86p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
16. Christel Kurén Windann´s Fred Norsborg Lokala Kennelklubb 85p Kvalificerande Border collie Eye
16. Terese Andersson Lukas Vällingby BK 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Nina Blomster Jenacc-I´s First For Fun Apollogruppen 84p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
19. Linda Kasström Rowntree Elettra Väsby BK 77p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
20. Timo Pirttiniemi Fornborgens Nina Nippertippa Norsborg Lokala Kennelklubb 75p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
21. Kicki Dunström RÉgi VÁgyam Huba Värmdö BK 74p Kvalificerande Pumi Eye
22. Lia Leiderö-Palmlöv Fightingstar´s The Best Of Me Nacka Hundungdom 72p Kvalificerande Borderterrier Eye
23. Pia Cederberg Miltassias Lova Av Lykka Stockholms Södra BK 61p Kooikerhondje Eye
24. Nathalie Lorenz Vizconde De Espo Svenska schnauzer-pinscherklubben 58p Dvärgpinscher Eye
25. Emelie Smith Chaspades Tenacious Rhyolite Stockholms Södra BK 54p Australian shepherd Eye
26. Timo Pirttiniemi Lillkråkans Citron Cittra Norsborg Lokala Kennelklubb 40p Collie, långhårig Eye
27. Jennifer Molin Moorwood Pleasant Spotlight Apollogruppen 36p Shetland sheepdog Eye
  Emelie Smith Wunderbaums Helldorado Stockholms Södra BK Disk. Australian shepherd Eye
  Marie Ekelund Kira Södertälje LKK Disk. Ej stambokförd hos SKK Eye