Officiell rallylydnad Dubbeltävling - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad Nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad Nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Felicia Skoog Ilmiliekin Kontio Solna-Sundbybergs BK 100p Max Border collie Eye
1. Maria Sjöberg Mohaget´s Major Ministry Linköpings BK 100p Max Rhodesian ridgeback Eye
3. Victoria Häger Trolleyes Nils Katrineholms BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
4. Isabella Jonsson Lägdoms Grynet Söderköpings BK 98p Kvalificerande Border collie Eye
4. Anna Eriksson Törnlundas Mary-Jane Eskilstuna hunddressyrklubb 98p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
6. Annika Lundh Blågul´s Drink In The Snow Golden retrieverklubben 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
7. Maria Norrbom Farmarens Upside Down Norrköpings BHK 95p Kvalificerande Bearded collie Eye
7. Jeanette Landstedt Sandcroft´s Izak Golda Of Jari Norrköpings BHK 95p Kvalificerande Stabyhoun Eye
9. Caroline Westling Stella Gamleby BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Sinnica Wahlinder Springroad´s Code Of Honor Svenska shetland sheepdogklubben 91p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Cissi Bergwall Thunhukenz Sting Norrköpings BHK 91p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
12. Jessica Holmström Tjustpärlans Seven Stars To Follow Åtvidabergs Hundklubb 90p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
13. Emilia Wahlinder Springroad´s Candy Crush Saga Svenska shetland sheepdogklubben 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
14. Annelie Mattsson Dirty South´s Sally The Sniper Söderköpings BK 84p Kvalificerande Australian shepherd Eye
15. Malin Eberholm Conor´s Radagast The Brown Flens BHK 78p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
16. Tommy Södling Havslätts Talangfulla Timja Norrköpings BHK 76p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
16. Isabelle Fjällrot Lilla Råshögs Dröm Sydän Svenska Hundfreestyleklubben 76p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
18. Anita Karlsson Guldkvistens Umberto Flens BHK 72p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
19. Therese Runo Ridgecrest´s Secret Agent Norrköpings BHK 71p Kvalificerande Chinese crested dog Eye
19. Cari Hansson Blue Alert´s Sipa Lipa Lakritspipa Söderköpings BK 71p Kvalificerande Australian shepherd Eye
21. Annica Brage Ridotto Yamil Norrköpings BHK 64p Dalmatiner Eye
21. Marita Sahlen Ginevra Ze Zevlova Dvora Mjölby BHK 64p Chodský Pes Eye
23. Maria Trysberg Hot Sensation´s Double Delight Valdemarsvik BHK 62p Irländsk röd setter Eye
24. Kerstin Eriksson Milla Söderköpings BK 51p Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Berit Pettersson Semenzinas Limoncello Norrköpings BHK 49p Lagotto romagnolo Eye
26. Miranda Pettersson Maja Nora BHK 43p Ej stambokförd hos SKK Eye
27. Ida Milton Junior Östergötlands Kennelklubb 35p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Sandra Larsson Springroad´s Call Of Duty Svenska shetland sheepdogklubben 34p Shetland sheepdog Eye
29. Bella Johansson Körninge Apatit Nyköpings BK 24p Labrador retriever Eye
  Karin Ahl Copper´s Smoke On The Water Mjölby BHK Disk. Irländsk röd setter Eye
  Rebecka Ahlström Champex´s Miss Decibel Linköpings BK Disk. Tysk spets, mittelspitz Eye
  Carina Eriksson Murbergets Önska Norrköpings BHK Disk. Fransk bulldogg