Officiell rallylydnad - Kvällstävling 3x NKL - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare C)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare C)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Jessica Hübinette Iagos Statements SSRK Östra 100p Max Cocker spaniel Eye
1. Andrea Borgström Yumigos Happy Face Uppsala Hundungdom 100p Max Australian shepherd Eye
3. Johan Eklund Dragontorpets Pure Pleasure Flatcoated Retrieverklubben 98p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
3. Sofia Andersson Hellas Dusty Knivsta BK 98p Kvalificerande Borderterrier Eye
5. Marie Peltomaa Sapphiresky King Of England Roslagens BK 97p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
5. Madeleine Emterborn Eastcoast Pearls Cookies And Cream Eskilstuna hunddressyrklubb 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
7. Fredrika Riström Viätt´s Viilde Väsby BK 96p Kvalificerande Border collie Eye
7. Lena Johansson Arya Tierp BK 96p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
7. Eva-Lotta Ringius Eldsjälens Arona Haninge BK 96p Kvalificerande Tervueren Eye
10. Lena Johansson Aslan Norsborg Lokala Kennelklubb 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Agneta Lindberg Magommels Ruby-Rose Tyresö BK 94p Kvalificerande Pudel stor Eye
12. Yvonne Andersson Working Stripes Beauty Stockholms Södra BK 93p Kvalificerande Hollandse herdershond korthårig Eye
13. Annika Friberg Awesomecharlie Uppsamling 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Eva Alexanderson Cosy Curls Listen To Your Heart Knivsta BK 90p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
14. Cecilia van der Meulen Toy-Max Aramis Knivsta BK 90p Kvalificerande Pudel stor Eye
16. Ronja Hammarström Right Cross Alot Of Miles Bro-Håbo BK 89p Kvalificerande Australian shepherd Eye
17. Johanna Winejo-Larsson Wie Humelies Liefje Eskilstuna hunddressyrklubb 88p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
18. Eva Leijon Ärteplättens Magic Myrsky Knivsta BK 87p Kvalificerande Australian shepherd Eye
19. Seija Vartiainen Sheepax Bozz Strängnäs LKK 86p Kvalificerande Border collie Eye
19. Rose-Marie Björklund Goldwork Bud Spencer Väsby BK 86p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
21. Jeanette Tisander Kavinya Fart Och Fläkt Uppsala Hundvänners LKK 82p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
22. Catharina Lindahl Soya Heby BK 77p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
22. Anette Ehrnst Chrikjell´s Never Forget To Rock Knivsta BK 77p Kvalificerande Pudel stor Eye
24. Carol Gustafsson Labvision´s Frökn Labrador retrieverklubben 70p Kvalificerande Labrador retriever Eye
25. Niklas Finnström Bonitobalthazar Uppsala Läns Kennelklubb 68p Labrador retriever Eye
26. Caroline Gustafsson Swedewaves Nirvana Eskilstuna hunddressyrklubb 64p Welsh corgi cardigan Eye
27. Elham Assgari Milos Svenska schäferhundklubben 19p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Monika Hjort Semenzinas Universe For Fun Väsby BK 18p Lagotto romagnolo Eye
  Hanna Millbourn Tilda Uppsala Läns Kennelklubb Disk. Ej stambokförd hos SKK Eye
  Marina Bergman Labvalley´s One And Only Svenska spaniel- och retrieverklubben Disk. Labrador retriever Eye
  Felicia Tuhkasaari Nodstagårdens Born To Be Wild Nykvarn LKK Disk. Shetland sheepdog Eye