Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Madelene Johansson Swed Ryegate´s What´s In It For Me Karlstad BK 100p Max Flatcoated retriever Eye
2. Ann-Kristin Nilsson Anoifs Havanna Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 99p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
3. elisabeth petersson Guldstrimman´s Här Är Jag Årjängs BHK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Eva Folkesson SalomÉ Optima Grata Karlstad BK 97p Kvalificerande Boxer Eye
3. Ingela Karlsson Lessieanne´s Hope Karlstad BK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Marianne Carlsson Emilio Sunne BK 97p Kvalificerande Dalmatiner Eye
7. Gisela Barsing Cloette´s Lucky Feeling Karlstad BK 96p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
8. Linda Viridén Lindgren Skäggvittrans New Hope Kils BHK 95p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
9. Lena Pettersson Borgarmarken´s Myzgos Vipp Karlstad BK 92p Kvalificerande Pumi Eye
9. Åsa Svendotter Fluffiga Öron Bror Kils BHK 92p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
11. Gunilla Hansson Cloette´s Splendid Surprice SSRK 90p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Anki Broberg Bernerbrukets Cha-Cha Kils BHK 87p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
13. Gunilla Bäckström Light My Fire Lecra Kristinehamns BHK 86p Kvalificerande Berger des pyrénées à face rase Eye
13. Gunilla Jonsson Delindas Roberto Nani Storfors Hundklubb LKK 86p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
15. Karin Sörensen Vildhallonens Tussilago Arvika BHK 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Lisa Kohlberg Anoifs Hannibal Svenska Nose Work klubben 81p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
17. Lena Nilsson Chandis Andra Katla Kristinehamns BHK 79p Kvalificerande Bostonterrier Eye
17. Elin Henriksson Mountjoy Dignified Denise Munkfors BK 79p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
19. Helena Wassén Utblickens Briljanta Bestla Rhodesian ridgebackklubben 78p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
20. Yvette Marmon Elsa Karlstad BK 77p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Jenny Utter Tuddelurs Lucia Rasklubben för portugisisk vattenhund 76p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
22. Anette Öhver Fjällbrantens Eroz Kils BHK 75p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
23. Sabina Henkel Graaf Valkyriorna´s Skorpan Lejonhjärta Avesta BHK 73p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
24. monica larsson Swechamps Ace Grums BHK 72p Kvalificerande Vostochno-Evropeiskaya Ovcharka Eye
25. Maria Fridell My Kils BHK 71p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
26. Kristina Nieminen Poetry´s Blazing New Trails Säffle BHK 66p Golden retriever Eye
27. Luna Rundblad Sunhunter´s Aim For The Heart Storfors Hundklubb LKK 64p Staffordshire bullterrier Eye
28. Catharina Franzén Chandis Andra Hildur Karlskoga BHK 58p Bostonterrier Eye
29. Jessica Berg Lapicum Zero The Hero Torsby BK 51p Siberian husky Eye
30. Annette Ihlberg Lito´s Moodi Kils BHK 47p Tysk schäferhund Eye
  Ylva Nilsson Wermlandias Pigall Karlstad BK Disk. Welsh springer spaniel
  Maud Olsen Johansson Swedehof´s Mustang Svenska hovawartklubben Disk. Hovawart