Rallylydnad Nybörjare Officiell - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A Kvällstävling B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A Kvällstävling B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Agneta Larsson Eyeam Yorkshire Strängnäs BK 100p Max Border collie Eye
1. Emelie Larsson Borderliz Mcalex Strängnäs BK 100p Max Border collie Eye
3. Anna Larsson Vallviljans Fajt Södertälje BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
3. Cathrine Löfgren New Era´s Exclusive Design Norsborg Lokala Kennelklubb 99p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
3. Agneta Larsson Border Alfa Bir Strängnäs BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
3. Erica Steding River Fox Tabasco Af Nändy Uppsala Hundvänners LKK 99p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
7. Linn Aasen Black Lanza Here I Go Again Kungsörs BHK 98p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
8. Mats Ringel Suebull´s Freke Gnesta-Trosa BK 95p Kvalificerande Vit herdehund Eye
9. Hans Ekstrand Divaheden Orka Strängnäs BK 93p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
9. Anna Vallgren Difloyds Centurion Eskilstuna BK 93p Kvalificerande Australian shepherd Eye
11. Sofia Frigell Kemppi´s Fly Me High Strängnäs LKK 92p Kvalificerande Pudel mellan Eye
12. Jennifer Nordin Ajax Eskilstuna hunddressyrklubb 88p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
12. Pia Jacobsson TrepÉs Gild Secret Weapon Hölö-Mörkö BK 88p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
12. Elisabet Lekebjer Ullbodens Tom Collins Enköpings BK 88p Kvalificerande Border collie Eye
15. Emma Wittlock Devoto The Gambler Strängnäs LKK 86p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
16. Michaela Bali Victory´s Rott Frans Västerås BK 85p Kvalificerande Rottweiler Eye
16. Maria Järleskog Icefyre Ylvas Lord Keft Eskilstuna hunddressyrklubb 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
18. Lars Johansson Garpenborg´s Elsa Tyresö BK 83p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
18. Lotta Claëson Fire ´n Ice Two Stars Went One Eskilstuna BK 83p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
20. Emilia Lindström Eldflammans Woodstock Eskilstuna BK 74p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Yvonne Mattsson Mattssons Fuwi Julya Munsö Adelsö Lokala Kennelklubb 72p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
22. Cathrine Löfgren Silver Socks Ortenzia Norsborg Lokala Kennelklubb 69p Riesenschnauzer peppar och salt Eye
22. Birgitta Elvingson Stebas Tova Strängnäs BK 69p Strävhårig vorsteh Eye
24. Louise Lundberg Rex Ventors Vida Rhodesian ridgebackklubben 65p Rhodesian ridgeback Eye
25. Jennifer Eklund Flataholics Excuse Me Ladies Strängnäs LKK 62p Flatcoated retriever Eye
26. Ingela Lundström Glimmerns Mercedes Södertälje LKK 60p Papillon Eye
27. Lizetté Selling Gållnander Chris Team Apetyczny Rarytas Enköpings BK 55p Welsh corgi cardigan Eye
28. Annika Åsberg Yumigos Justify My Faith Eskilstuna BK 39p Australian shepherd Eye
29. Marie Rytterlund Bjurling Red Ocean´s Golden Stantler Eskilstuna hunddressyrklubb 35p Nova scotia duck tolling retriever Eye
29. Susanne Nyberg Tovelou Nykvarn LKK 35p Ej stambokförd hos SKK Eye
31. Ulla Löf Topaz Neon Rose Stockholms Södra BK 27p Dvärgschnauzer, svart Eye
32. Patricia Leeman Teacher´s Precious Miracle Flens BHK 25p Drentsche patrijshond Eye
  Ann Christin Kyhlström Borderbroke Ron Strängnäs BK Disk. Border collie
  Felicia Flood Lillhamras Sergio The Diamond Rock Eskilstuna BK Disk. Australian shepherd
  carina Lönnqvist Nisse Strängnäs LKK Disk. Ej stambokförd hos SKK