Officiell rallylydnad dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lena Ådefjäll Miltassias Teya Av Lykka Stockholms Södra BK 100p Max Kooikerhondje Eye
2. Lena Ådefjäll Mattssons Yasper Stockholms Södra BK 99p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
2. Anna Zettergren Streamlight´s Values Truly Yours SSRK Östra 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Katrine Wilhelmsson Piri Piri´z Cassius Clay Tyresö BK 94p Kvalificerande Dvärgpinscher Eye
5. Cecilia Bengtsson Garpenborg´s Oxygen Hölö-Mörkö BK 92p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
6. Elisabeth Andersson Imperie´s Felicia Fiore Svenska Lagotto Romagnoloklubben 91p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
6. Carina Lundberg La Leia´s Delicious Dixie Stockholms Kennelklubb 91p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
8. Anna Rexlinger Just Ask Moa Svenska rottweilerklubben 90p Kvalificerande Rottweiler Eye
9. Lisa Wall Searover Day Five Strängnäs BK 87p Kvalificerande Labrador retriever Eye
10. Cecilia Bengtsson Desliver Ge-Baek Hölö-Mörkö BK 85p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
10. Petra Öhrn Tallsångens G-Maj Hölö-Mörkö BK 85p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
10. Ann-Louise Svensson Diana Järfälla BK 85p Kvalificerande Briard Eye
13. Göran Andersson Lagottessa Cassata Nykvarn LKK 83p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
13. Elisabeth Hagberg Dahlstedt Mc Nolas Paul-Mccartney Tyresö BK 83p Kvalificerande Cairnterrier Eye
15. Sara Hjälm Rubigo Piper Super Cub Hölö-Mörkö BK 82p Kvalificerande Boxer Eye
16. Sandra Watson Intense´s Nina De Chaval Botkyrka BK 81p Kvalificerande Boxer Eye
17. Matilda Terestchenko Tuddelurs Lilla Emmalill Tyresö Hundungdom 75p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
18. Jenny Ekman Joydog´s Lord Nelson Haninge BK 69p Dvärgschnauzer, svart Eye
18. Birgitta Larsson Cefeus Lillan Of Gimli Eskilstuna BK 69p Tysk spets, mittelspitz Eye
20. Jenny Elofsson Sångfågelns June Södertälje BK 66p Labrador retriever Eye
21. Anne Hellevik Lagottessa Canarino Järfälla BK 64p Lagotto romagnolo Eye
22. Heléne Kronblad Bernerbrukets Trassel Nynäshamns BK 62p Berner sennenhund Eye
22. Margaretha Blom Quintinos Annibale Svenska Lagotto Romagnoloklubben 62p Lagotto romagnolo Eye
24. Charles Pettersson Svedala Orvar Orkan Nyköpings BK 61p Västgötaspets Eye
25. Margreth Johansson Bonus Pop Up´s Adin Svenska Eurasierklubben 60p Eurasier Eye
26. Christian Andersson Agildes Dreamcatcher Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 59p Nova scotia duck tolling retriever Eye
27. Mia Tuhkasaari Zitara Star´s Dark Hope For Future Nykvarn LKK 55p Shetland sheepdog Eye
28. Weronica Ljungström Deminas Cordobez Enköpings BK 45p Rottweiler Eye
29. Anita Brink Sigge Apollogruppen 36p Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Cecilia Eriksson Allberound´s Brutal Bee Svenska australian cattledogklubben 33p Australian cattledog Eye
30. Linda Ivarsson Copperdale Midnight Rider Apollogruppen 33p Shetland sheepdog Eye
32. Jenny Ekman Sheepeye´s Silky Dash Of Dark Haninge BK 32p Australian shepherd Eye
  Angelica Kard Genitas Kardemummabulle Eskilstuna BK Disk. Shetland sheepdog Eye
  Sara Larsson Eventide´s Willy Wonka Tyresö Hundungdom Disk. Welsh springer spaniel Eye
33. Eva-Lotta Ringius Segerforsens Kirikou Haninge BK 0p Tervueren Eye