Officiell rallylydnad, dubbla starter - Rallylydnad avancerad (Rallylydnad Avancerad B)

Rallylydnad avancerad (Rallylydnad Avancerad B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Amanda Haglind Shihrott´z Ccr Suzie Q Sveriges Hundungdom 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
2. Marika Sjögren Agildes M&m Taste Like Marshmallow Sandvikens BK 96p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
3. Malin Karlsson Gränsvallarens Sam Bro-Håbo BK 90p Kvalificerande Border collie Eye
4. Maria Sjöberg Roseridge Record Kinda BK 89p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
5. Anneli Lundström Renarder´s Toyota Sandi Örebro hundsällskap BK 88p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
6. Anna Eriksen Svassas Have Mercy Bro-Håbo BK 87p Kvalificerande Bearded collie Eye
7. Lotta Orrholm Seasymphony Emergency Brake Eskilstuna hunddressyrklubb 86p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Annica Rydell Goldenone Sacarenda Stockholms Hundungdom 85p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Malin Karlsson Navalls Chip Bro-Håbo BK 85p Kvalificerande Border collie Eye
8. Hanna Isaksson Agildes Surprise Prix D´hobbe Svenska spaniel- och retrieverklubben 85p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
8. Anette Morberg Lantis Ilithia Eskilstuna BK 85p Kvalificerande Border collie Eye
12. Ute Backteman Duckstream Alva´s Greta Nacka BK 77p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
13. Eva Rangwe Bror Kungsörs BHK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Karin Persson Soraya´s Elektra Uppsala Läns Kennelklubb 72p Kvalificerande Pudel stor Eye
14. Cecilia Spångberg Stålblad Ludenbens My Mynta Örebro hundsällskap BK 72p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Tina MacLean Badazz Buzzkill American Staffordshire Terrierklubben 71p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
17. Cecilia Spångberg Stålblad Ludenbens Yalle Yamaha Örebro hundsällskap BK 70p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Birgitta Johansson Vickulas Kanonkula Kumla BK 70p Kvalificerande Australian kelpie Eye
19. Birgitta Johansson Bumerangs Bouncing Basta Kumla BK 68p Australian kelpie Eye
20. Jonna Ölvestad Nakkarra Oknytt Kumla BK 67p Australian kelpie Eye
21. Annelie Holmgren Almanza Piece Of Cake Katrineholms BK 61p Flatcoated retriever Eye
22. Annelie Dahllöf Tallsångens Ella F Värmdö BK 60p Berner sennenhund Eye
22. Sofia C. Nordwall Kvicksans My Life Is Your Life Nacka BK 60p Flatcoated retriever Eye
22. Linda Larsson Skegårdens Black Pearl Alunda BK 60p Shetland sheepdog Eye
25. Carin Magnusson Sobelkustens Royal Water Lily Nykvarn LKK 58p Shetland sheepdog Eye
26. Ann-Cathrine Stahre Rödkrokens Everybody´s Hero Katrineholms BK 57p Irländsk röd setter Eye
26. Lena Borneljung Lopplådans Rumlande Rummy Nacka BK 57p Flatcoated retriever Eye
28. Eva Linderoth Seasymphony Great Balls Of Fire Söderköpings BK 54p Golden retriever Eye
29. Ann-Britt Lundin Lhinacre Notasinnernorasaint Nora BHK 53p Tibetansk terrier Eye
29. Christina Carlestav Chottans Cotton Alice Hallsbergs BK 53p Dvärgschnauzer, vit Eye
31. Anna Nolkrantz O´lydia Zhoklad Värmdö BK 50p Briard Eye
  Helene Apelqvist Sheepeye´s Milky Black Isola Flens BHK Disk. Australian shepherd Eye
  Annelie Holmgren Almanza Hall Of Fame Katrineholms BK Disk. Flatcoated retriever Eye