Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Monica Persson OMMA Åhus BK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
1. Åsa Skog Bennaz´ Czillah El-Ra Älmhult BHK 100p Max Pumi Eye
3. Carina Karlsson Cefeus Pondus II Tranås BK 99p Kvalificerande Australian kelpie Eye
3. Ann Samsioe Radiant Star´s Affectionate AimÉe Skanör-Falsterbo BK 99p Kvalificerande Leonberger Eye
5. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 97p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
5. Annika Magnusson Nana Forserums BK 97p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Isabelle Fjällrot Working Beauty´s Great Dream Svenska gordonsetterklubben 95p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
7. Monica Persson Beachrunner´s Pannacotta Åhus BK 95p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
7. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Once Upon A Time Torsås BK 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Annette Alexandersson Sunrose Legend Golden retrieverklubben 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Evelina Sandblom Thiva Forserums BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Cecilia Fembro Ozzy SBKs Halmstadsavd. 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Heléne Adolfsson-Rehn Seaspirit Crocus Karlshamns BK 91p Kvalificerande Golden retriever Eye
14. Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK 90p Kvalificerande Border collie Eye
15. Pernilla Sterne Tonedo´s Super Hurry Tranås BK 88p Kvalificerande Border collie Eye
16. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Good Time Torsås BK 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
17. Annette Alexandersson Sunny Delight´s Zero Hour Golden retrieverklubben 86p Kvalificerande Golden retriever Eye
18. Susanne Johansson Eastdale Just A Special Delivery Växjö BK 85p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Evelina Karlsson Tollartrollets Mandelblom Njudung Hundungdom 84p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
19. Pernilla Sterne Hillfire Naturally Blond Tranås BK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
21. Marie Holmgren Tovatorps Valter Ljungby brukshundklubb 75p Kvalificerande Border collie Eye
22. Isabelle Fjällrot Stridbackas Adina-Korall Svenska gordonsetterklubben 74p Kvalificerande Irländsk röd setter Eye
23. Margaretha Spjuth Star Hatch Listen To My Heart SBKs Halmstadsavd. 70p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
24. Ann Samsioe Mörkehäll Engla Skanör-Falsterbo BK 69p Curly coated retriever Eye
25. Annette Poulsen Johansson Ekespångs Xilinhot Svenska sennenhundklubben 67p Berner sennenhund Eye
26. Therese Knutsson Rus N´ Riv Can´t Fight This Feeling Kristianstads BK 62p Nova scotia duck tolling retriever Eye
27. Annette Poulsen Johansson Ekespångs Unika Svenska sennenhundklubben 61p Berner sennenhund Eye
28. Isabelle Fjällrot Yrsa Svenska gordonsetterklubben 60p Gordonsetter Eye
29. Therese Knutsson Myrock´s Simeon Stone Kristianstads BK 59p Nova scotia duck tolling retriever Eye
30. Helena Andersson Mayamore Finders Keepers Vimmerby BHK 52p Engelsk springer spaniel Eye
31. Therese Knutsson This Is Ginger Under The Red Sky Kristianstads BK 51p Nova scotia duck tolling retriever Eye